Статті

РИЦАРІ ХРИСТА ПРИЙНЯЛИ ОФІЦІЙНУ УЧАСТЬ В КОНФЕРЕНЦІЇ ЕКОСОР ООН

01 травня 2014 р міжнародна громадська організація «Суверенний Рицарський Орден Христа Спасителя» отримала СПЕЦІАЛЬНИЙ КОНСУЛЬТАТИВНИЙ СТАТУС ЕКОСОР  ООН, НЬЮ ЙОРК, США. Ця подія  не тільки розпочала нову сторінку в історії розвитку Ордену, але й визначила низку завдань, вирішення котрих значно збільшують можливості інтегрування спільноти Рицарів Христа в світове суспільство.

ООН постійно організовує та проводить зустрічі та конференції для представників неурядових організацій, акредитованих при відділеннях ООН, її програмах та установах. Адже організації громадянського суспільства відіграють ключову роль у ході важливих конференцій ООН та є незалежними партнерами в рамках діяльності ООН на рівні країн. Міжнародні громадські організації є консультантами у галузі політики і програмних напрямків діяльності ООН.

 

21 січня, року 2015 від Різдва Христового, Нью Йорк, США – відбулася чергова конференція ЕКОСОР ООН, в якій вперше прийняла участь аристократична інституція «Суверенний Рицарський Орден Христа Спасителя» зі спеціальним консультативним статусом в ООН. Засідання проводилося між 1-ю та 3-ю годиною дня, в Конференц-залі №8, а між 12:30 – 1:15 відбувся легкий обід в кафе Фон Відень.

Спеціальні консультативні відносини «Суверенного Рицарського Ордену Христа Спасителя» з авторитетною структурою ЕКОСОР в ООН набули ознайомчо-робочого характеру через представника ордену в штаб квартирі ООН Його Вельможності Барона Арх Єлішевича Валентина Антоновича – Командора Рицарів Христа в Нью Йорку. Відділ державного управління та управління розвитком Департаменту ЕКОСОР ООН  спільно з Постійним Представництвом Австрії, Постійним представництвом Королівства Марокко, а також Постійним Представництвом Республіки Корея організували й провели групове обговорення порядку денного, акцентуючи на концепції – Роль незалежних наглядових  вищих органів в фінансовому контролюванні є Реалізація Порядку денного в галузі розвитку після 2015.

На Панельній дискусії, тема якої  «Роль незалежних наглядових вищих органів в фінансовому контролюванні є Реалізація Порядку денного в галузі розвитку після 2015» виступили:

          Голова Його Високоповажність пан Мартін Sajdik, Постійний представник Австрії при Організації Об’єднаних Націй

          пан Ву Хунбо, заступник Генерального секретаря з економічних і соціальних питань та Генерального секретаря 3-ї Міжнароднії конференції з фінансування розвитку

          пан Йозеф Мозер, Генеральний секретар INTOSAI та Голова Рахункової палати Австрії

          Його превосходительство, пан Омар Хілаль, Постійний представник Королівства Марокко

          Його превосходительство, пан Про Чжун, постійний представник Республіки Корея 

Роль незалежних наглядових вищих органів в фінансовому контролюванні є Реалізація Порядку денного в галузі розвитку після 2015.

«Недавній досвід показав, що там, де є підзвітність і прозорість управління з громадянами, які беруть більш активну участь у виборі та розробці проектів для надання послуг, там – більш відчутні результати на місцях в реалізації ЦРТ. За таких обставин, моніторинг та оцінка впливу часто є набагато більш економічно ефективною і надання таких послуг, як правило, мають більший вплив на кожен вкладений долар. Саме на цьому тлі роль вищих органів фінансового контролю (ВОФК) в просуванні відповідального та ефективного управління, було виділено як підвищення результативності надання послуг. 19 грудня 2014, Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про Просування і стимулювання ефективності, підзвітності, ефективності та прозорості державної Адміністрації шляхом зміцнення вищих ревізійних установ (/ С.2 / 69 / L.25 / Rev.1). Визнання важливої ролі вищих органів фінансового контролю в сприянні підвищення ефективності, підзвітності, ефективності та прозорості державного управління сприяє досягненню національних цілей і пріоритетів розвитку, а також погоджених на міжнародному рівні цілей в галузі розвитку».  На конференції були присутні представники держав-членів ООН, спостерігачі установ системи ООН та акредитовані НВО.

Його Вельможність Барон Арх Єлішевич Валентин Антонович доповів, що відносно зовнішньої політики Ордену – це не тільки нова можливість світового горизонту діяльності, а й можливість Рицарів Христа внести вагомий внесок в роботу ООН.

Права і привілеї дозволяють кваліфікованим організаціям робити внесок в роботу програм і цілей ООН, виступаючи в якості технічних  експертів, радників і консультантів для міжурядових секцій та Секретаріату.  Все частіше в якості груп захисту громадянських прав, НУО сприяють діяльності ООН, надаючи допомогу у реалізації планів, контролю із здійснення програм та декларацій, прийнятих державами-членами ООН. Всі організації. які діють в дусі співпраці та єдності, як і Організація Об`єднаних Націй, незалежно від їх розміру та впливу, мають право на участь у міжнародних подіях через співробітництво з ООН. 

Неурядові організації (НУО) такі як спільнота Рицарі Христа відіграють все важливішу роль у формуванні політики, яка змінює світ. ООН підтримує тісні зв’язки з тисячами НУО з усього світу, оскільки НУО мають ключову роль у взаємовідносинах між громадянським суспільством та урядом. То ж ООН є одночасно і  учасником, і свідком процесу глобалізації громадянського суспільства. 

Міла Світлична