Титульні відзнаки

Титульний знак Кавалерственої Дами

СТАТУТ

ТИТУЛЬНИЙ ЗНАК КАВАЛЕРСТВЕНОЇ ДАМИ

Статус. Відзнака «ТИТУЛЬНИЙ ЗНАК КАВАЛЕРСТВЕНОЇ ДАМИ» є свідченням належності номінанта до Суверенного Рицарського Ордену Христа Спасителя. Номінант «ТИТУЛЬНОГО ЗНАКА КАВАЛЕРСТВЕНОЇ ДАМИ» є Кавалерственою Дамою.

Право. Право на носіння «ТИТУЛЬНОГО ЗНАКА КАВАЛЕРСТВЕНОЇ ДАМИ» мають члени Суверенного Рицарського Ордену Христа Спасителя, яким стверджено звання Кавалерственої Дами.

Носіння. Відзнака одягається на урочисті заходи, в повсякденному житті носиться мініатюра або колодка відзнаки. Відзнаку Носять на грудях з лівого боку за порядком ієрархічності відзнак. Відзнаку носять на віцмундирі (мундирі), костюмі, на іншому класичному протокольному одязі носиться мініатюра або ж колодка відзнаки.

Звернення. Титулування здійснюється при наявності відзнаки. Титулування здійснюється за правилом вищого рангу звернення (звертаються до особи за признаками вищого рангу титулування, титулування нижчих рангів не згадуються). Титулування до номінанта «ТИТУЛЬНОГО ЗНАКА КАВАЛЕРСТВЕНОЇ ДАМИ» – ДОСТОЙНА. При наявності відзнаки, відповідати на звернення без належного до номінанта титулування заборонено.

Девіз. Девіз відзнаки латиною «IN HOC VINCE» – З ЦИМ ПЕРЕМОЖЕШ.

Ієрархічність. «ТИТУЛЬНИЙ ЗНАК КАВАЛЕРСТВЕНОЇ ДАМИ» нижчий за «ТИТУЛЬНИЙ ЗНАК ЗНАТНОЇ ДАМИ»

Вручення. Вручається номінантам під час возведення в Кавалерствені Дами або ж під час урочистих заходів. Процедуру вручення провидить Великий магістр або ж за його дорученням члени Верховного конвенту або Магістрату.

Спадковість. «ТИТУЛЬНИЙ ЗНАК КАВАЛЕРСТВЕНОЇ ДАМИ» не є спадковою відзнакою. У відповідності до вимог «Положення про успадкування» Титульний знак може успадковуватися нащадками без права носіння.

Перестороги. За порушення правил носіння або ж інших вимог Статуту, що привели до зниження значимості відзнаки а бо не бажаних наслідків, в дисциплінарному порядку номінант може бути позбавлений права на носіння відзнаки, а в окремих випадках відзнака може бути вилучена. За дотримання вимог Статуту відзнаки відповідальний номінант. Контроль за дотриманням номінантом вимог Статуту відзнаки здійснюють прямі керівники номінанта та Дисциплінарний капітул в цілому.