Титульні відзнаки

Титульний знак Знатної Дами

СТАТУТ

ТИТУЛЬНИЙ ЗНАК ЗНАТНОЇ ДАМИ

Статус. Відзнака «ТИТУЛЬНИЙ ЗНАК ЗНАТНОЇ ДАМИ» є свідченням належності номінанта до Суверенного Рицарського Ордену Христа Спасителя. Номінант «ТИТУЛЬНОГО ЗНАКА ЗНАТНОЇ ДАМИ» є Знатною Дамою та знатною особою.

Право. Право на носіння «ТИТУЛЬНОГО ЗНАКА ЗНАТНОЇ ДАМИ» мають члени Суверенного Рицарського Ордену Христа Спасителя, які пройшли випробувальний термін, їм стверджено знатність роду, звання Знатної Дами та право на герб.

Носіння. Відзнака одягається на урочисті заходи, в повсякденному житті носиться мініатюра або колодка відзнаки. Відзнаку Носять на грудях з лівого боку за порядком ієрархічності відзнак. Відзнаку носять на віцмундирі (мундирі), костюмі, на іншому класичному протокольному одязі носиться мініатюра або ж колодка відзнаки.

Звернення. Титулування здійснюється при наявності відзнаки. Титулування здійснюється за правилом вищого рангу звернення (звертаються до особи за признаками вищого рангу титулування, титулування нижчих рангів не згадуються). Титулування до номінанта «ТИТУЛЬНОГО ЗНАКА ЗНАТНОЇ ДАМИ» – БЛАГОРОДНА. При наявності відзнаки, відповідати на звернення без належного до номінанта титулування заборонено.

Девіз. Девіз відзнаки латиною «IN HOC VINCE» – З ЦИМ ПЕРЕМОЖЕШ.

Ієрархічність. «ТИТУЛЬНОГО ЗНАКА ЗНАТНОЇ ДАМИ» вищій за «ТИТУЛЬНИЙ ЗНАК КАВАЛЕРСТВЕНОЇ ДАМИ» та нижчій за «ТИТУЛЬНИЙ ЗНАК БАРОНА» (Баронеси).

Вручення. Вручається номінантам під час посвяти в Знатні Дами або ж під час урочистих заходів. Вручається особам які пройшли посвяту в Знатні Дами. Процедуру вручення провидить Великий магістр або ж за його дорученням члени Верховного конвенту або Магістрату.

Спадковість. «ТИТУЛЬНИЙ ЗНАК ЗНАТНОЇ ДАМИ» не є спадковою відзнакою. У відповідності до вимог «Положення про успадкування» Титульний знак може успадковуватися нащадками без права носіння.

Перестороги. За порушення правил носіння або ж інших вимог Статуту, що привели до зниження значимості відзнаки а бо не бажаних наслідків, в дисциплінарному порядку номінант може бути позбавлений права на носіння відзнаки, а в окремих випадках відзнака може бути вилучена. За дотримання вимог Статуту відзнаки відповідальний номінант. Контроль за дотриманням номінантом вимог Статуту відзнаки здійснюють прямі керівники номінанта та Дисциплінарний капітул в цілому.